Aerobik 2010/11

Vedoucí kroužku

Mgr. Renáta Juříková

Rozdělení kroužku

Kroužek funguje již třetím rokem. Letos má aerobik 27 členů.

Je rozdělen na dvě skupiny:

Ø     mladší žákyně/žáci (1.+ 2.ročník) vždy v úterý 13:00 – 13:45

Ø     starší žákyně/žáci (3., 4., 5. ročník) vždy v úterý  13:45 – 14:30

Děti se zde učí základní kroky aerobiku, správné držení těla, základy tance. Učí se poslouchat a vnímat hudbu, její melodii

a rytmus, vyjádřit hudbu svým pocitem. Rozvíjí se jejich pohybové a hudební dovednosti a schopnosti. Výstupem je vždy nacvičení taneční sestavy. Děti se s těmito tanečními sestavami účastní v průběhu školního roku různých vystoupení.

Děti pohyb potřebují, v téhle době počítačů a kabelových televizí obzvlášť. Tento kroužek jim nabízí celou vyučovací hodinu pohybu. Když se to vezme v globálu, je to málo, ale třeba aerobik nebo tanec navnadí děti k tomu, aby cvičily doma či vyhledávaly pohyb v jiných kroužcích. Kroužek podporuje zdravý způsob života. Navíc! „Kdo si hraje, nezlobí.“

Aerobic Aerobic Aerobic Aerobic

Aerobic Aerobic