Březen - Měsíc knihy  23.3 2012

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

Na tomto projektu ZŠ Písečné, který se konal 23.3.2012, se podíleli všechny třídy. Jelikož březen je měsícem knihy, snažili jsme se zviditelnit důležitost a krásu knih. Každá třída si připravila výstavku svých oblíbených a zvláštních knih. Navzájem se všechny třídy navštívily a snažili se přiblížit své knihy spolužákům. Žáci 4. třídy pak napsali své dojmy a zážitky, které vám budu v následujících odstavcích tlumočit.

Každá třída měla výstavu zaměřenou jiným směrem. V 1. třídě si žáci přinesli své oblíbené knížky a bez ostychu nám o nich popovídali. Nejvíce zaujal svým zapáleným výkonem Kuba Štiak, když se vyjádřil o knihách: „Je to hustý, ale McQueen je ještě hustější.“ Vtáhl všechny děti do dobrodružství svého oblíbeného červeného auta. Paní učitelka Soňa přinesla knížky ze začátku 20. století. Děti si k ní voněly. Každá měla jinak zajímavou vůni.

Druhá třída přidala k výstavě svých knih ještě představení toho, co dělají proto, aby se zlepšila ve čtení a navíc předvedla scénky ze školního života. Ve své sbírce měli nejstarší knihu z celé školy z roku 1898.

Třetí a pátý ročník si přinesli knížky svých maminek, tatínků, babiček a dědečků. Bylo jich hodně a většinu žáci představovali s velkým nadšením a láskou, jelikož je sami četli.

Čtvrtá třída si dala záležet na výzdobě své výstavky. Měli velký plakát s pravidly zacházení s knížkami a dokonce David Korpas složil básničku na knižní téma. Knihy byly rozděleny do témat podle žánrů. Byly tam encyklopedie, tajemné knihy, zajímavé, o zvířatech o vílách nebo i dětské knihy. Nejzajímavější knihou podle dětí byla stará kniha z druhé světové války psaná německy. Přinesl ji Florián Felbaba a je o myslivectví a lese. Všichni si hned všimli, že stránky vypadali jako novinové.

A co říci na závěr? Den s knihami se moc povedl a doufejme, že inspiroval všechny k novému přístupu ke čtení a knihám vůbec. A celkově to podle slov našich dětí -          TO BYLO SUPER!

napsala Mgr. Jana Newton

Vynášení Morany - 21.3. 2012

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

Lyžářský výcvik 27.2.- 2.3.

Tajemství přilby na Lázeňském vrchu

Rok se sešel s rokem a ve spolupráci škol Lipová – lázně a Písečná proběhl v týdnu od 27.2. do 2.3 2012 již třetí lyžařský a snowboardingový kurz. Jako každým rokem nám počasí nadělilo mnohá překvapení. Nejprve musel být kurz odložen o tři týdny kvůli velkým mrazům. První den náhradního termínu byl krásný, přímo ideální. Svítilo sluníčko, teplota mírně pod bodem mrazu. Druhý den se tato idylka změnila v noční můru. Následující dva dny pršelo. Déšť zlikvidoval malý svah. Nic z toho však neodradilo děti, instruktory ani zaměstnance Lázeňského vrchu. Velký vlek přizpůsobili tak, aby vyhovoval všem a ve středu již všechny děti jezdily na velkém vleku. Ve čtvrtek a v pátek už si to všichni fičeli z kopce dolů a nikdo by nevěřil, že na začátku kurzu někteří stáli na lyžích nebo snowboardu poprvé. Teď všem asi vrtá hlavou titulek tohoto článku. No inu, jak se praví v jedné pohádce: „ Svět je malý a o náhody tu není nouze.“ Jedné malé lyžařce z Písečné při cestě od autobusu na Lázeňský vrch nedopatřením spadla přilba do řeky. A zrovna tam, kde koryto řeky je velmi strmé. I s takovým kuriózním problémem se však můžete obrátit na lidi z Lázeňského vrchu. Nejenže vám okamžitě půjčí náhradní přilbu, ale tu vaši vám z řeky vytáhnou. Velké díky patří v prvé řadě instruktorům ze ZŠ Lipová – lázně a také vedení ZŠ v Lipové a Písečné. Díky těmto lidem mají děti z tak malé školy jako je ZŠ Písečná šanci prožít lyžařský kurz se vším, co k tomu patří. Nejen samotný sport, ale také legraci, zážitky a špičkování. Nějaké špatné počasí, únava, bolavá kolena, zapomenuté rukavice či přilba v řece nikoho neodradí. S poděkováním však nesmíme zapomenout také na zaměstnance a v neposlední řadě majitele Lázeňského vrchu p. Pavla Bráblíka, kteří se nám vždy snažili vyjít vstříc a postarali o to, aby sjezdovky byly vždy co nejlépe upraveny.

napsala:  Mgr.Renáta Juříková

Plavecký výcvik  listopad 2011 - leden 2012

rozdělený na neplavce (vedené paní učitelkou Janou a Soňou)

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

poloplavce (vedené paní učitelnou Renatou) a plavce (vedené plaveckou instruktorkou)

Vánoční besídky

Podzimní cvičení v přírodě - 20.12.2011

Školní pěvecká soutěž - 19.12.2011

Spaní ve škole - 8.12.2011

Mikuláš ve škole - 5.12.2011

Mikuláš Mikuláš Mikuláš Mikuláš

Mikuláš

Čtení v MŠ - 19.10.2011

Čtení v MŠ 4.3.2010 Čtení v MŠ 4.3.2010 Čtení v MŠ 4.3.2010 Čtení v MŠ 4.3.2010

Školní výlet do ZOO Olomouc - 12.10.2011

školní výlet školní výlet školní výlet školní výlet

školní výlet

Zahájení školního roku 2011-2012 - 1.9.2011

Zahájení šk. ro. Zahájení šk. ro. Zahájení šk. ro. Zahájení šk. ro.

Zahájení šk. ro. Zahájení šk. ro.