AKCE NA II. POLOLETÍ  - termíny upřesníme včas

ÚNOR

V pátek 25.2.2011 - "Hrátky na sněhu" se ruší z důvodu malého množství sněhu a mrazivému počasí. Náhradní dopolední program "Bílý den sněhuláků" - pouze s dětmi v budově MŠ.

Více info. v rubrice Aktuality MŠ.

HRÁTKY NA SNĚHU - BÍLÝ DEN SNĚHULÁKŮ

Zimní akce na zahradě MŠ /Boby, sáňky, lopaty s sebou!/ Program : soutěže, stavění sněhuláků, sáňkování, bobování, drobné dárky dle výběru dětí a diplomy za účast.

Od rána ve třídě - " bílý den" - všechny děti se oblečou do bílého oblečení.

Pro rodiče - soutěž o nejoriginálnější klobouk či jinou pokrývku hlavy pro sněhuláka, kterého na zahradě odpoledne postaví.

ZMĚNA MOŽNÁ PODLE POČASÍ.

BŘEZEN

Čtvrtek 10.3.2011 v 15.30 hod.

PĚVECKÁ SOUTĚŽ - MALÝ SLAVÍČEK

Pěvecká soutěž dětí MŠ v sólovém zpěvu. Vyžaduje domácí přípravu dítěte ve zpěvu jakékoliv vhodné písničky. Vhodnější  jsou lidové písničky, než písničky náročné, co do textu i intonace, z repertoáru dospělých pěveckých hvězd. Děti budou zpívat před Vámi - rodiči. Pro dotvoření atmosféry mohou zpívat v masce, či jiném vhodném ústroji, své vystoupení mohou i pohybově doprovodit. Budete-li je doprovázet na jakýkoliv hudební nástroj - uvítáme to! Porota rodičů vybere 3 nejlepší zpěváčky v kategorii mladších Berušek, starších Berušek a Sluníček. Vítěze čeká odměna a diplom. Všichni zúčastnění obdrží diplomy.

Čtvrtek 24.3.2011 v 15.15 hod. v MŠ

TVOŘENÍ Z KERAMICKÉ HLÍNY

Odpolední akce rodičů s dětmi v MŠ pod vedením paní Janošťákové ze SVČ DUHA Jeseník. Budeme vyrábět z keramické hlíny motivy jara a velikonoc.

DUBEN

Pátek 1.4. 2011, společný odchod od MŠ ve 14.35 směrem k ZŠ

VYNÁŠENÍ MORENY Z OBCE S DĚTMI ZE ZŠ

Je třeba si připravit různé řehtačky, hrkačky a halekačky ať zaženeme zimu a přivoláme jaro.

Akce se ukončí na mostě u Juránků.

Do MŠ SE JIŽ NEVRACÍME.

Pondělí 18.4.2011 od 8.00 h.   ZMĚNA TERMÍNU!!!

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ A ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ

Přijďte se podívat mezi nás, na děti, jak pracují, tvoří, zpívají, cvičí a učí se různorodé pracovní činnosti. Od 10.h. zahrají pěknou pohádku, přímo u nás ve školce, divadélko ze Šternberku Sluníčko. Můžete si prohlédnout celou školku, hračky, vybavení i pomůcky a vše, co vás zajímá, rádi zodpoví pracovnice MŠ. Srdečně vás vítáme.

Středa 20.4.2011 v dopoledních hodinách - beseda na téma

DEN ZEMĚ

Beseda pro děti z hnutí Brontosaurus na téma ekologie a pomoc Zemi.

KVĚTEN

Sobota 7.5.2011 ve 14.h.

AKADEMIE - DEN MATEK

Vystoupení dětí s pásmem básní, písní a tanečků v Kulturním domě Písečná.

Čtvrtek 26.5.2011 v dopoledních hodinách

SPORTOVNÍ DOPOLEDNE

Sportovní program, který pro naše děti připraví a budou pořádat děti a učitelé ze ZŠ v areálu hřiště ZŠ.

VÝLET RODIČŮ S DĚTMI Z MŠ

Po dohodě s rodiči na třídní schůzce neproběhne celodenní výlet do volnočasového areálu Bongo v Brně, ale půjdeme na krátký výlet - Ranč OREL v České Vsi. Výlet je určen pro děti s dospělým rodinným příslušníkem.

ČERVEN

Středa 1.6.2011

DEN DĚTÍ V MŠ

Dopolední program plný her a soutěží, sladkých odměn, radosti a veselí.

Pátek 3.6.2011 v 10.30. hod

Ukázka soviček a výrů

a naučná přednáška o jejich životě.

Úterý 7.6.2011

BESEDA S POLICIÍ ČR A UKÁZKA PRÁCE PSOVODA

Děti shlédnou psovoda v akci a vyslechnou besedu o bezpečnosti.

V pátek 10.6.2011

Návštěva dětí z MŠ Supíkovice

Poznávání nových kamarádů, hry, soutěže, hledání pokladu na školní zahradě.

Ve středu 15.6.2011

Výlet na Ranč v České Vsi.

Odchod od školky v 8.00 hod.

Čtvrtek 16.6.2011

EXKURZE na naučnou stezku sdružení Lacerta pod vedením pana Lukáše Konečného.

Odchod od školky v 9.00.hod.

Pátek 24.6.2011 od 15.30.hod.

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Loučení s budoucími prvňáčky ZŠ za účasti rodičů a budoucí třídní učitelky školáčků. Odpolední program pro děti i rodiče na naší školní zahradě.

AKCE NA I. POLOLETÍ

Pátek 17.9.2010

" CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM "

" ČTENÁŘEM SE NIKDO NERODÍ, ČTENÁŘI MUSÍME UKÁZAT CESTU "

Tato akce probíhá v rámci celostátního projektu ve prospěch emocionálního vývoje dětí, rozvoje jazyka, myšlení a paměti, obrazotvornosti a představivosti, rozvoje vědomostí a morálním hodnotám, rozšiřuje znalosti, zlepšuje soustředění na mluvené slovo, usnadňuje učení...

Každou středu od 13.00.hod.

HRANÍ NA FLÉTNU pod vedením p.uč. Lužíkové

Hravou formou se děti naučí správnému dýchání, soustředění a mít radost z hudby.

Sobota 16.10.2010 ve 20.00.hod.

TANEČNÍ ZÁBAVA -  zisk pro MŠ a ZŠ

Příspěvky a sponzorské dary jakéhokoli typu a druhu, prosíme, přinášejte do MŠ. Vítáme i drobné finanční příspěvky, které se dají dohromady a zakoupí se hodnotnější věc.

Během měsíce října

DRAKIÁDA s dětmi ze ZŠ

Dle aktuálního počasí a dohody - dopoledne během měsíce října. Draci se budou pouštět v prostoru nad MŠ za kolejemi.

DATUM AKCE VČAS UPŘESNÍME.

15.10.2010 v rámci dopoledního režimu

KERAMICKÉ TVOŘENÍ Z HLÍNY

Pod vedením paní Janoštíkové ze SVČ DUHA Jeseník bude probíhat další pokračování této zábavné tvořivé činnosti. Keramické výrobky dětí se použijí na dovýzdobu prostor naší mateřské školy.

Pondělí 25.10.2010

"DÝŇOVÁNÍ" S RODIČI

Podzimní tvoření s rodiči v MŠ - dlabání a zdobení dýní a ovocných strašidýlek. Rozsvěcování lampionků na zahradě.

od 22.11. - 4.12.2010 průběžně během odpoledne

POSEZENÍ RODIČŮ v MŠ

a balení papírových krabic do ozdobných vánočních papírů na výzdobu obecního vánočního stromu.

Pátek 3.12.2010 dopoledne

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V MŠ

ve spolupráci a zajištění ČSŽ.

Odpoledne - společný odchod dětí a rodičů z MŠ na zdobení vánočního stromu k OÚ.

Čtvrtek 16.12.2010 v 15.30.hod.

VÁNOČNÍ BESÍDKA V MŠ PRO RODIČE

Srdečně zveme všechny rodiče na vánoční besídku do MŠ.

Od 19.1.2011 - 30.3.2011 každou středu

PLAVÁNÍ

Každou středu v tomto období bude pod vedením instruktorky p. Blandové probíhat plavecký výcvik dětí ze třídy Sluníček. V čase od 10.30 - 12.00 h. Kromě jarních prázdnin. Cena 500,- Kč