Celoroční projekt 2013-2014

U nás na hrade

Celoroční projekt Z Písečné kolem světa za 10 měsíců

probíhá každý měsíc. Děti jsou rozdělené do 10 skupin z nichž každá reprezentuje určitou zemi. Skupiny mají za úkol zorganizovat akci, kterou si vylosují.

V září organizovala skupina z Nového Zélandu a měli za úkol vytvořit křižovku s tajenkou z informací o své zemi.

V říjnu jsme měli opravdovou zábavu, když si skupina z Keni vybrala módní přehlídku. Ostatní se zapojili opravdu skvěle.

Vložený obrázek Vložený obrázek

V listopadu skupina ze Španělska nezvládala svůj úkol, a tak situaci musela zachraňovat paní učitelka Soňa. Sportovní kvíz se jí moc povedl.

V prosinci si děti pochutnávaly na specialitách jiných zemí. Norsko pořádalo kuchařskou soutěž. Vložený obrázek Vložený obrázek

Brazílie v lednu připravila přírodovědný kvíz.

V únoru jsme se zasmáli v soutěži Vtipnější vyhrává, pořádané skupinou z Indie.

Skupina z exotického Japonska v březnu vypracovala hudební kvíz.

Duben byl ve znamení výtvarníků z různých zemí a vykreslila nám je skupina z Mexika.

A jako poslední nám Velká Británie uspořádala literární kvíz.

Projekt Zdravé zoubky 1. ročník 1.3.2013

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

Projekt Březen měsíc knihy 26.3.2013

Každá třída si připravila výstavu oblíbených knih a představila ji všem spolužákům.

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

Projekt Týden pro Zemi probíhal v dubnu a květnu

Tento projekt zahrnuje několik akcí, které se všechny vztahují k ekologii a vedení dětí k péči o svou planetu. První akce nesla název Bezpečnost v obci. Celá škola vyrazila po různých trasách objevovat, jak je na tom obec z hlediska bezpečnosti dětí.

Vložený obrázek Vložený obrázek

Druhá akce byla uspořádána jednotlivými třídami a každá své téma ekologie pojala jinak. 1. ročník nechal své hosty vytvářet různé obrazce z přírodních materiálů. 2. ročník nás nechal nahlédnout do světa vjemu a pocitů. 3. a 4. ročník nám představil svoje domácí mazlíčky a pověděli nám, jak se o ně starat. 5. ročník si připravil prezentace o různých ekologických tématech např. bio farmách, čističkách odpadních vod, ochraně zvířat i recyklaci. Zároveň si i zahráli hry.

Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek Vložený obrázek

Závěrečná akce bude v měsíci květnu Lesní pedagogika.