Ze života mateřské školy Písečná

Vítáme Vás na stránkách Mateřské školy v Písečné u Jeseníku.

Letošní školní rok 2010/2011 byly otevřeny opět dvě třídy:

1.třída  BERUŠKY : děti od 3-4 let

2.třída  SLUNÍČKA : děti od 4-6 let a děti s OŠD

Školní vzdělávací program naší MŠ

Školka má vytvořený Školní vzdělávací program Krtečkova kamarádství a ten byl vypracován na základě dobrého poznání dětí, prostředí MŠ a všech činitelů, působících na jejich vývoj v oblasti biologické a psychologické. Dobrou základnou mu byla Krtečkova dobrodružství, kdy se ve spolupráci s rodinou, školou a jinými subjekty podporuje v přirozených souvislostech získávání reálného pohledu na svět lidí a aktivní vztah k němu. Novým ŠVP chceme docílit vyváženého poměru motorických, kognitivních a estetických s důrazem na rozvoj osobnostně sociálních vlastností a dovedností. Formou společně řízené činnosti, ale i v průběhu celého dne a všech činností v MŠ by se měla odehrávat jeho realizace s místními drobnými podnikateli a s místními občany.

Hlavní pedagogický záměr školní vzdělávací činnosti:

je zaměřen na vytváření optimálních podmínek pro rozvoj osobnosti a lidské jedinečnosti každého dítěte v souladu s obecně uznávanými životními a mravními hodnotami.Hlavním prostředkem k dosažení cíle ŠVP je kamarádství-pomocí něho chceme vytvořit základní pravidla dobrých vzájemných vztahů, chování, komunikace, která budou platit společně pro děti, zaměstnance MŠ i rodiče, respektovat je a uplatňovat v každodenním vzájemném styku.

Dlouhodobé cíle: rozvoj prosociálního chování

rozvoj komunikativních schopností

Záměr našeho Školního vzdělávacího programu:

-vytvářet atmosféru pohody, duševního i tělesného uvolnění, příznivě ovlivňovat socializační proces

-rozvíjet samostatnost a tvořivost dítěte, posilovat jeho zodpovědnost a činorodou aktivitu

-zajišťovat rozvoj poznávacích procesů a řeči dítěte v souladu s individuálními předpoklady, dávat dobré základy pro utváření dětské osobnosti

-vytvářet u dětí potřebu pečovat o přírodu a život v ní, chránit ji jako nepostradatelnou součást životního prostředí člověka

Vzdělávací záměr je rozdělen do čtyř integrovaných bloků s dalšími podtématy :

1. Krtek a moji kamarádi mi pomáhají pochopit změny v přírodě

Moje rodina

Naše MŠ

Co přináší podzim

Dozrávající plody

2. Jak Krtek uzdravil nemocnou vlaštovku a oslavil s námi Vánoce

Naše tělo

Zdravý životní styl

Adventní čas

Vánoce

3. Krtek chemikem, badatelem

Změny kolem nás

Svět okolo nás

Různá slova, pohádky, příběhy

Analýza a syntéza slov

4. Krtek a zelená hvězda

Země se otevírá - jaro přichází

Svátky jara - Hody, hody

Maminka má svátek

Jaké známe dopravní prostředky

5. Krtek a kalhotky

Den dětí

Nemyslím sám na sebe

Beruško, půjč mi tečku

Modelové situace z příběhu

NAŠE ŠKOLKA V PODZIMNÍM ZÁTIŠÍ

Vložený obrázek  Vložený obrázek

Začátek školního roku

Srdečně všechny zveme na slavnostní zahájení školního roku 2017-2018. Proběhne v pondělí 4. září v  7.45 hodin ve vestibulu školy. Mgr. D. Brašíková

Stravné na  PROSINEC  2017 se bude vybírat 30.11.2017 v MŠ od 6.00-15.30hod.Koláčková M.