Čtenářská soutěž

V úterý 23.5.2023 byl bouřkový den. Nad základní školou v Písečné se však žádná temná mračna nestahovala. Naopak. Sjeli se tam usměvavé tváře nejlepších čtenářů z okolních málotřídních škol na okresní kolo čtenářské soutěže. V letošním roce nesla soutěž název Ondřej Sekora – spisovatel a ilustrátor. Žáci po celý školní rok četli z knih Ondřeje Sekory a studovali jeho ilustrace. Školní kola proběhla na kmenových školách a do okresního kola v Písečné postoupili vždy dva nejlepší čtenáři z každé kategorie. V okresním kole museli žáci ukázat své čtenářské schopnosti, poznat ilustrace O. Sekory mezi jinými a výborně se orientovat v textu, ve kterém hledali informace k daným úlohám. Celkem se zúčastnilo šest škol: ZŠ Písečná, ZŠ Supíkovice, ZŠ Skorošice, ZŠ Černá Voda, ZŠ Stará Červená Voda a ZŠ Bernartice. Podívejme se, jak to dopadlo.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na příští setkání.

I. kategorie

1. místo Jakub Woš ZŠ Bernartice, Michal Horák ZŠ Černá Voda