Šachisté ze ZŠ Písečná opět stříbrní

Historicky nejpočetnější Okresní přebor školních družstev v rapid šachu ovládly 16. 11. 2023 jídelnu Gymnázia Jeseník týmy I. a II. stupně základních škol, Gymnázia Jeseník, SPŠ Jeseník a HŠVP a OA Jeseník. Turnaje se zúčastnilo 16 týmů složených ze 66 šachistů.

Našim malým šachistům letošní ročník nezkazila žádná nemoc, a tak se čtyřčlenný tým složený z hráčů – Damián Šarman (2. ročník), Vojtěch Kozák (3. ročník), Adam Šebesta a Václav Kubánek (4. ročník) mohl konečně zúčastnit šachového klání v kategorii A (žáci 1. – 5. ročníku ZŠ).

Po červnovém úspěchu v šachovém turnaji v Olomouci, kde se naši žáci umístili na 2. místě se mohou i tentokrát radovat ze stříbrné příčky v Okresní přeboru v Jeseníku. Vybojovali si tak postup do krajského kola.

Těší nás, že naše šachisty hra baví, mají chuť se stále zlepšovat a na další partie se s radostí a odhodláním připravují. Zkušenému šachistovi a členu Šachového klubu Jeseník Damiánu Šarmanovi patří obzvláště velké poděkování, neboť své spoluhráče učí různým šachovým taktikám a připravuje je na další klání. Přejeme našim hráčům hodně úspěchů a ať dají v každé šachové partii svému soupeři ŠACH-MAT.

Mgr. Darja Deglovičová

To top