Turnaj v logických a deskových hrách

Ve čtvrtek 16.3.2023 se v Jeseníku konal turnaj v deskových hrách. Naše škola měla tu čest se tu utkat s dalšími 10 školami z celého Jesenicka. Na turnaj jsme v matematickém kroužku poctivě trénovali celé dva měsíce, a nakonec jsme sestavili čtyřčlenné družstvo, které se jelo poměřit s ostatními vybranými žáky. Z 5.ročníku nás reprezentoval Jakub Kubánek, ze 4.ročníku Filip Křivánek a Teodor Jezerský a na poslední chvíli nemocného kamaráda zastoupil třeťák Adam Kováč. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách, soutěžící hráli u 11 stolů podle předem přesně připraveného rozpisu. Start byl pro naše hráče poněkud rozpačitý, ale pak z nich opadla počáteční nervozita a rozehráli se k velmi dobrému výkonu. Nakonec naše družstvo vyhrálo krásnou „bramborovou“ medaili, což považujeme v tak velké konkurenci za velký úspěch a měli jsme z něj ohromnou radost. Všichni hráči předvedli nadstandartní výkony, ale přesto se sluší vyzdvihnout úspěch Filipa Křivánka, který vyhrál 3 ze 4 zápasů a po zásluze byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem turnaje. Celý turnaj byl perfektně zorganizovaný, vládla zde přátelská atmosféra, děti si krom her užily i setkání s kamarády z jiných škol a drobné občerstvení a všichni jsme se shodli, že už se moc těšíme na další kolo. Tak snad zase za rok.

Mgr. Iva Drochýtková

To top