FORMELA CUP Javorník

Dne 22.3. se po dlouhých 11 letech zúčastnilo naše družstvo ZŠ Písečná proslulého turnaje pro 1. stupně základních škol v sálové kopané. V javornické hale se na již 29. ročníku představilo rekordních 15 základních škol. Naše mužstvo tvořilo starší jádro školního fotbalového kroužku, který navštěvuje stabilně 18 dětí. Natěšeni změřit síly s jinými družstvy a zúročit svou píli v tréninku nastoupili tito reprezentanti:

L. Janiš, D. Raszka, P. Drochýtek, A. Šebesta, A. Kováč, V. Kozák, M. Juránek, V. Jati a M. Trnčák

Los základních skupin nám přisoudil těžké soupeře ZŠ Jeseník, B. Němcové a ZŠ Bernartice, ale také nevyzpytatelnou ZŠ Vidnava. S tou jsme se utkali jako první a byl to náš nejvydařenější zápas. Hrál se otevřený fotbal plný šancí na obou stranách, kde jsme v závěru měli několik šancí utkání dotáhnout do vítězného konce. Po brankách P. Drochýtka a A. Kováče jsme se však museli spokojit s remízou 2:2. V druhém zápase nás čekal velký favorit na vítězství v celém turnaji, ZŠ Jeseník, B. Němcové, který přivezl největší mladé talenty jesenického fotbalu. Náš tým však dal do boje pověstné srdíčko, obětavě skákal do ran soupeře a až do poslední minuty překvapivě držel naději na úspěch. Nakonec však podlehl důstojným výsledkem 0:2 pro Jeseník. V posledním zápase skupiny jsme již bez většího vzdoru podlehli rozjetým Bernarticím 0:5, které v celém turnaji nasázely 22 branek a jejich T. Červeňák se s 11 brankami stal nejlepším střelcem turnaje. Tento výsledek nám však stačil na třetí místo ve skupině, což nás k radosti všech posunulo do osmifinále pro ZŠ Lipová-lázně.

Do osmifinále jsme nastupovali jako outsideři a náš projev byl ze začátku velmi opatrný. Po dvou laciných chybách jsme brzy prohrávali 0:2 a ani náš zlepšený výkon v závěru nepřinesl kýžené vyrovnání. Porážka 0:2 pro nás tedy znamenala konec v turnaji a celkové dělené 9. místo.

Společně jsme pak z tribun sledovali boje o nejvyšší příčky. Pro triumf v turnaji si pak dokráčel náš přemožitel, ZŠ Jeseník, B. Němcové, následován druhou ZŠ Javorník a bronzovou ZŠ Mikulovice. Smutek a zklamání z vyřazení pak na závěr pomohl zmírnit svou spontánní autogramiádou hráč SK Slavia Praha a supíkovický rodák, Petr Ševčík, který se pak účastnil i závěrečného ceremoniálu předávání cen.

Závěrem je třeba poděkovat pořadatelům turnaje za skvělou organizaci a našim hráčům za snahu a důstojnou reprezentaci.

 

Martin Kudelka, kroužek fotbalu

To top