Lednový týden ve znamení lyžování

V období od 15. do 19. ledna 2024 se uskutečnil lyžařský výcvik pro žáky 4. a 5. ročníku Základní školy Písečná u Jeseníku. Výcvik se tradičně konal v Lipové lázních na Lázeňském vrchu, kde se žáci mohli naučit základům lyžování a zdokonalit své lyžařské dovednosti. Počasí bylo příznivé, teploty se pohybovaly lehce pod bodem mrazu a sem tam na nás vykouklo i sluníčko. O údržbu sjezdovek a skvělé občerstvení se postaral provozovatel areálu. Žáci se mohli těšit na pět dní plných zábavy, sportu a nových zážitků.

Lyžařský výcvik byl organizován pod vedením zkušených instruktorů, kteří se postarali o bezpečnost a pohodlí všech účastníků. Žáci se učili lyžovat na sjezdovkách dvou různých obtížností a získali tak cenné zkušenosti. Převážná většina dětí stála na lyžích poprvé. Po pár dnech tréninku a odborným vedením instruktorů, se na konci lyžařského výcviku děti dokázaly spustit ze samého vrcholu kopce dolů. A za to jim patří obdiv a velký potlesk.

Tento lyžařský výcvik byl součástí výuky tělesné výchovy. Lyže k horám patří a je moc dobře, že mají děti možnost vyzkoušet si lyžování na nedalekých sjezdovkách, které okolní hory nabízejí. Věříme, že spousta dětí si tento zimní sport oblíbila a na hory ještě do konce zimy vyrazí. A my se za dva roky těšíme na další lyžařský výcvik.

Mgr. Darja Deglovičová

To top