Krajský přebor v šachu

Dne 30. 1. 2024 se naše 4členné družstvo v sestavě Damián Šarman, Adam Šebesta, Jakub Křivánek a Vojtěch Kozák zúčastnili Krajského přeboru v šachu, kategorie A – žáci 1. až 5. ročníku. Tomuto klání předcházelo vítězství z okresního kola z Jeseníku, kde se naši žáci umístili na 2. místě a o postup do kraje se tak právem zasloužili.

Krajský přebor se konal v prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. V kategorii A se utkalo celkem 16 základních škol Olomouckého kraje. Naši borci si v této konkurenci nevedli vůbec špatně. I přes zdravotní obtíže D. Šamana se tým šachistů z Písečné umístil na krásném 6. místě. Konečné výsledky po šesti odehraných kolech byly na předních pozicích těsné. K postupu do celostátního kola nás dělily pouze dvě vyhrané partie. Věříme si, a proto se o postup do přeboru těch nejlepších šachistů z ČR ve své kategorii pokusíme i v příštím roce.

Rádi bychom poblahopřáli našim krajanům a vítězům z krajského kola, a to ZŠ Jeseník a panu Pavlu Koriťákovi za čas a vynikající přípravu dětí v Šachovém klubu Jeseník, který úspěšně vede. Našim skvělým šachovým hráčům děkujeme za perfektní reprezentaci školy a těšíme se na další šachové partie.

Mgr. Darja Deglovičová

To top