Turnaj v deskových hrách

Ve škole máme již několik let v nabídce kroužek matematických a deskových her. Hlásí se sem většinou chlapci, které baví u her přemýšlet, kombinovat různé strategie a vymýšlet taktiku. Pomyslným vyvrcholením každoročního herního snažení je pro nás turnaj v deskových hrách, který se pořádá vždy v březnu v Jeseníku, a to díky projektu MAP Jesenicko. V letošním roce byly na programu čtyři hry, dvě deskové – Alenčina zahrádka a Kingdomino a dvě karetní – Zbodni salát a Sushi go!. Nenechali jsme nic náhodě a v kroužku jsme všechny tyto hry poctivě trénovali. Nutno podotknout, že jsme si to náramně užívali a bavili se u toho, protože tyto hry jsou nejen vzdělávací, ale hlavně zábavné! 13. 3., v den turnaje, jsme vyrazili do Jeseníku plni elánu a také očekávání. Reprezentovali nás dva žáci z 5. ročníku – Teodor Jezerský a Filip Křivánek, ze 4. ročníku Adam Šebesta a ze 3.ročníku Marek Trnčák. Velkým překvapením pro nás byla hojná účast oproti loňskému roku, letos proti sobě v turnaji nastoupilo 15 čtyřčlenných družstev z takřka všech základních škol v okrese. Organizace turnaje byla vynikající, všichni soutěžící věděli, kde mají své místo a kam se přesouvat na jednotlivé turnaje, takže přestože zde bylo přes 60 dětí, žádné zmatky nevznikaly. Naši chlapci vybojovali z celkem 16 turnajů 10 vítězství a v celkovém počtu bodů byli 3 z našich hráčů vyhlášeni nejlepšími hráči turnaje. Nejvíc bodů ze všech získal Adam Šebesta. Všem chlapcům patří veliká gratulace a přání, aby v této krásné zábavě pokračovali i nadále, protože na naší školou to teprve začíná a prostor pro další rozvoj se teprve otevírá.

Mgr. Iva Drochýtková

To top