ZŠ Písečná vítězem Krajského přeboru v šachu Olomouckého kraje

Šachy jsou považovány za hru králů. Taktická hra, ve které panují přísná a jasná pravidla, si žádá bystrý úsudek. A ten našim žáčkům opravdu neschází. Dne 20. 06. 2023 se šachoví hráči ze ZŠ Písečná, jmenovitě Damián Šarman, Jakub Křivánek, Vojtěch Kozák a Adam Šebesta, zúčastnili Krajského přeboru školní mládeže v RAPID ŠACHU. V prostorách Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Olomouc se sešlo celkem 245 šachistů ze ZŠ, SŠ, Gymnázií a OU Olomouckého kraje. Rozděleni byli do čtyř kategorií dle věku. Žáci naší školy hráli šachové partie v kategorii A – žáci 1. – 3. ročníku. V této kategorii hrálo celkem 42 malých šachistů. Hrálo se švýcarským systémem na 7.kol, tempem hry 15 minut pro každého hráče. I přes značnou konkurenci a úporné vedro, které nás během soutěže doprovázelo, se chlapci z Písečné stali krajským přeborníky. Nejlepším hráčem se stal Damián Šarman (1.ročník) s celkovým počtem 7 bodů a obsadil tak 1.místo v kategorii A za jednotlivce. Nutno podotknout, že Damiánek je aktivním šachovým hráčem již od útlého věku a je jedním z nejlepších hráčů v ČR. Pravidelně a rád navštěvuje Šachový klub Jeseník, kde se děti zdokonalují v šachovém sportu. Velice úspěšným hráčem se ukázal také Adam Šebesta (3.ročník) s celkovým počtem 4 bodů a obsadil tak skvělé 12. místo. Velkou radost nám udělalo vyhlášení vítězů v soutěži družstev, kde jsme jako tým obsadili krásné 2. místo! Za tak úžasné umístění našim čtyřem přeborníkům z celého srdce gratulujeme a těším se na další rozehrané partie, ať už na půdě naší základní školy, nebo na příštích turnajích.